Tipy na vícedenní moto výlety

Výlet na motorce

Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit možnosti, jak se správně vybavit na “roadtrip”. Podívejte se na tipy, jak se připravit nejen na mezinárodní moto výlet.

Doklady a pojištění

Položky jako je cestovní pas, víza, identifikační údaje a peníze jsou klíčové stejně jako skvělý stav motocyklu. Vytiskněte si všechny materiály potřebné pro ubytování či pro případnou přepravu (letadlo, loď). Ujistěte se před jízdou, že vy i váš motocykl máte řádné pojistné krytí pro všechny vámi plánované navštívené destinace a téměř samozřejmostí je i cestovní pojištění.

Neopomíjejte ani styl jízdy, dopravní značení a zákony daných zemí, které se mohou značně lišit od toho, na co jste zvyklí.

Výstroj

Je pravda, že méně věcí při cestách na motorce je více. Motokufry nejsou nafukovací avšak důmyslné uskladnění a důkladná příprava zaručí pohodlnější cestování.

Pokud jde o výstroj, je třeba počítat s různorodým počasím. Jedna kožená bunda a jedna textilní bunda, helma s tónovaným sklem a sluneční brýle, dva páry rukavic (kožené a textilní), dobrý pár bot, dvoje džíny plus jezdecké kalhoty a sadu dešťového vybavení. Vše by se mělo snadno vejít do tašek na sedlo. Barvy oblečení s vysokou viditelností jsou vždy užitečné při jízdě v neznámém prostředí.

Moto tašky na sedadlo

Komunikace je základ

Součástí přípravy na mezinárodní či jinou cestu je i rozhodnutí o tom, zda jet samostatně nebo ve skupině. Sólo jízda může být sama o sobě zcela osvobozující a vzrušující, pokud však nejste zkušený jezdec, představuje to určitá bezpečnostní rizika. 

Mobilní telefon skvěle poslouží ke všem potřebným účelům komunikace na cestách. Bluetooth sada (především pro jízdě ve skupině), roaming a google translator – jednoduše multifunkční zařízení. Offline mapy si můžete také snadno stáhnout do mobilu nebo využít klasickou GPS. 

Další vybavení do brašny na sedlo

Co dále? Rozhodně lékárnička, občerstvení, papírové mapy (GPS nemusí vždy fungovat), opalovací krém a nástroje pro běžný servis na motorce. Další položky jako jsou napájecí zdroje baterií, kabel USB či elektrický adaptér 110> 220V pomohou udržet všechny elektrické zařízení v dobré kondici.

Podělte se s námi o zkušenosti s věcmi, které jsou při vašich výletech nepostradatelné!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..