Testovací jízdy, k čemu slouží a jak to probíhá? Na nákup nového auta s klidem

Kia stinger

Jak to probíhá, pokud chcete s vozem absolvovat testovací jízdu a k čemu to vlastně může být dobré?

Testovací jízda, k čemu slouží

Primárně ji využívají motoristé před koupí nového automobilu. Pokud si jej sami nevyzkoušíte, jen těžko budete odhadovat, jestli vašim potřebám vyhovuje.

Testovací jízdy nabízejí prodejci v tuzemsku jako standardní službu. Ovšem za různých podmínek. Běžné je vyzkoušení automobilu přímo na prodejně. Pak s vámi jízdu obvykle absolvuje přímo prodejce a obvykle trvá celá projížďka cca půl hodiny. Někteří bývají svolní k tomu, abyste si auto mohli projet dokonce i sami, ale není to úplně pravidlem.

Testovací jízdě lze samozřejmě podrobit jak nové modely, tak je podobná možnost k dispozici u automobilů ojetých. U nich vám může pomoci odhalit potenciální nedostatky, kterých si pouhým pozorováním nemáte šanci všimnout. Stav automatické převodovky nebo poloos patřívá ke zcela typickým slabším místům, na která je potřeba si dát pozor.

Můžu si vůz zapůjčit?

Jinde mohou být podmínky nadstandardní: V některých případech si lze totiž za daných podmínek půjčit vozidlo na určitý čas domů. Časové rozmezí bývá různé, obecně jsou lhůty asi jeden až dva dny, v některých případech to nemusejí být pracovní dny, ale i víkend. Zpravidla je něco podobného zájemci umožněno oproti složení finanční zálohy.

Kia CeedGT

Napříč jednotlivými značkami mohou v tomto segmentu panovat rozdílné podmínky. Proto je vždy nejvýhodnější si vybrat značku i konkrétního prodejce a domluvit se s nimi o testovací jízdě napřímo.

Podmínky testovacích jízd Kia

Kia není výjimkou. Také s touto značkou se můžete seznámit prostřednictvím testovacích jízd. Jak to probíhá?

V současnosti si můžete vše přehledně zařídit z pohodlí domova. Přímo na webových stránkách výrobce si zvolíte model auta, o který máte zájem. Dále vyplníte své osobní informace a zvolíte si vhodný termín pro jízdu včetně preferovaného času. Nejbližšího prodejce Kia si můžete najít prostřednictvím interaktivní mapy.

Sledujte speciální akce

Mimo standardních možností testovacích jízd se vám určitě vyplatí sledovat nejrůznější speciální akce. Jednotlivé automobilky je pochopitelně nejčastěji pořádají u příležitosti představení nových modelů.

V loňském roce tak mohli zájemci využít speciální Kia týden. Konal se coby promo novinky Kia XCeed, která si na českém trhu tehdy odbyla svou premiéru.

Je tak nanejvýš pravděpodobné, že již brzy si budou moci první nedočkaví zájemci vyzkoušet i novou generaci vozu Kia Sorento, která je aktuálním přírůstkem do rodiny Kia. Ta se měla představit na autosalonu v Ženevě. Vzhledem k tomu, že celá událost musela být zrušena kvůli koronavirové epidemii, měla novinka poněkud netradiční premiéru – online na Facebooku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..