Test a recenze ledniček do auta

Autochladnička do auta

Léto se blíží a to znamená, že je čas na kontrolu osobního vozidla. Nadcházející roční období se totiž nese ve znamení výletů a dovolených v autě, proto je důležité, aby náš čtyřkolý mazlíček byl v opravdu skvělém stavu. Kromě technické věci vozidla se řada vášnivých cestovatelů ohlíží po chladničce do auta. Tohoto společníka oceníme mít v autě především ve chvíli, kdy míříme na druhou stranu republiky a kdy si chceme udržet občerstvení či nápoje v osvěžujícím stavu. Jenže jaké jsou ty nejlepší lednice do auta? A jak si je vybrat?

Existuje několik typů lednic do auta

Pasivní lednice/termotašky

Chladnička do auta není na trhu pouze v jednom provedení. Trh je doslova plný různých řešení lišících se především technologiemi chlazení. Za cenově nejpřívětivější alternativu jsou označovány pasivní lednice do auta, kterým se také jinak říká termotašky. Dají se koupit už do jednoho tisíce, navíc nevyžadují žádný zdroj energie (jak již název napovídá, využívají takzvané pasivní chlazení).

Výhody termotašky

 • Nízká cena.
 • Není nutný zdroj energie.

Nevýhody termotašky

 • Chladí potraviny jen po určitou dobu.
 • Menší kapacita.

Absorpční ledničky do auta

Také se můžete setkat s takzvanými absorpčními ledničkami, které se pyšní jednou vlastností, a sice perfektně odvádí teplo. Opět mluvíme o energeticky nenáročném řešení, které vyžaduje jedno – kvalitní odvětrávání. Nejčastěji se pořizují do větších vozidel, jako jsou obytná auta nebo karavany. 

Výhody absorpční ledničky

 • Energetická nenáročnost.
 • Spolehlivě udrží přijatelnou teplotu potravin.

Nevýhody absorpční ledničky

 • Nutné odvětrávání.
 • Nevhodné do uzavřeného auta.

Kompresorová chladnička do auta

Za nejlepší volbu však lze označit kompresorovou chladničku, která v sekci ,,autochladničky test” obstála na výbornou. Mluvíme o takovém silákovi ve světě chlazení. V praxi funguje na stejný princip jako běžná lednička. A to už trochu napovídá, že se bez přívalu energie neobejde. Ke svému fungování proto potřebuje zásuvku. I když je pravdou, že bez elektřiny pár hodin (asi patnáct) bezproblémově vydrží.

Výhody kompresorovou chladničky do auta

 • Efektivní chlazení.
 • Vydrží bez elektřiny i patnáct hodin.

Nevýhody kompresorové chladničky do auta

 • Potřebuje zdroj energie. 
 • Vyšší cena.

Co hraje při výběru ledničky do auta roli?

Ještě, než si zmíníme konkrétní lednice do auta, jež zdárně obstály v naší recenzi stojí za to říct, podle čeho si tohoto chladícího společníka na cestování vybrat. Stejně jako při výběru klasické lednice, i v případě autolednice hraje roli několik faktorů, a těmi jsou:

 • Rozměry
 • Objem
 • Napájení a připojení

Zmíněné tři body jsou těmi hlavními klíči, na něž je zapotřebí upnout svou pozornost. Co se týče rozměrů, musí se vám zkrátka vejít do auta. Moc platný by nebyl společník, který by s vámi nemohl cestovat, nebo ano? Vyhněte se i takovým alternativám, které se vám do kufru vozidla vejdou na milimetr přesně. Hrozí pak, že vozidlo poškrábete nebo se že vám lednice v autě nějak vzpříčí. 

U objemu hraje velkou roli vaše osobní potřeba. Zatímco někomu stačí menší lednice, do které se vejde několik plechovek oblíbeného nápoje, jiný vyžaduje autochladničku o větším objemu, aby se do ní vešla i svačina nebo večerní občerstvení.

Autochladnička na zadním sedadle
Autochladnička na zadním sedadle

Nejlepší lednice do auta

EVERCOOL EC-0265

EVERCOOL EC-0265
EVERCOOL EC-0265

Jedna z nejprodávanějších autochladniček, kterou lze zakoupit ve slevě už za necelou tisícikorunu, je termoelektrická alternativa EVERCOOL EC-0265. Ohřev i chlazení jsou založené na jednoduchém principu takzvaného Peltierova jevu. Díky němu je provoz tohoto automobilového společníka naprosto šetrný k životnímu prostředí.

INDEL B TB41A 12/24VDC 230VAC

INDEL B TB41A
INDEL B TB41A

Poněkud dražší, ale stejně hojně prodávanou autochladničkou je i designově dokonalá INDEL B TB41A 12/24VDC 230VAC. Uživatelé ocení především prostor, který je osvětlený elegantním modrým světlem. Bonusem či položkou na seznamu výhod je velmi nízká spotřeba energie.

TRISTAR KB-7532

TRISTAR KB-7532
TRISTAR KB-7532

Po vzhledové stránce krásná, cenově velice sympatická a dobře dostupná – i tak lze definovat autochladničku TRISTAR KB-7532, která je navíc velice úsporná a schopná sama regulovat ochlazování s ohledem na venkovní teplotu.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..