Škoda Karoq pomáhá a chrání. Kterému městu automobilka darovala nové SUV?

Škoda Koraq pomáhá městské policii

Automobily značky Škoda dělají společnost českým policistům a strážníkům snad od nepaměti. V minulosti dodala automobilka bezpečnostním složkám hned několik různých modelů. Do služby se dostaly Fabie, Octavie, Superby i Yeti. Nyní se do vozového parku dostane i nové SUV Karoq. Těšit se na něj mohou městští policisté z Rychnova nad Kněžnou, kteří vozidlo dostali od mladoboleslavské automobilky jako dárek.

Nová Škoda Karoq nemusí cestovat kus světa. V podstatě zůstane jen pár kilometrů od místa montáže, protože oddělení městské policie z Rychnova nad Kněžnou působí také v sousedním městě Solnice a v obci Kvasiny – právě zde se Karoq společně s větším Kodiaqem a sesterským SUV Atece vyrábí.

Bohdam Wojnar (člen představenstva automobilky Škoda) uvedl, že vedení Škody uvítalo možnost přispět touto formou ke zvýšení bezpečnosti v regionu. Klíčové persony zároveň těší, že kromě Rychnova nad Kněžnou bude vozidlo pomáhat také v místě svého vzniku.

Bohdan Wojnar

Zajímají vás konkrétní parametry? Na verzi Sportline s dvoulitrovým benzinovým motorem o výkonu 140 kW si musí strážníci nechat zajít chuť. Automobilka jim věnovala úspornější variantu s benzinovým motorem 1.5 TSI a 110 kW výkonu. Jedná se již o pátý vůz v řadě, který Rychnovští strážníci od Škodovky získali.

Kromě nového SUV však Škoda Městské policii v Rychnově nad Kněžnou poskytla finanční dar na nákup přenosného radaru. A ani tím podpora automobilky nekončí – již několik let v řadě každoročně věnuje částku dva miliony korun, kterou policie využívá na prevenci a posílení bezpečnosti v regionu. Kromě toho mladoboleslavský výrobce automobilů přispěl na zřízení služebny cizinecké policie a rekonstrukci prostor.

Pokud si s myšlenkou na pořízení nového rodinného auta pohráváte i vy, podívejte se na aktuální ceník Škody Karoq a objednejte se na testovací jízdu u některého z autorizovaných prodejců.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..