Nový elektrický Passat z dílny Volkswagen brzy na scéně

VW ID

Automobilka Volkswagen patří k nejoblíbenějším na trhu. A tomu se ostatně nemůžeme divit, vždyť vyrábí jeden kvalitní vůz za druhým. Nově se mezi stávající nabídku automobilů má připojit ještě jeden, a to elektrický Passat ID.6. Pokud už ho vyhlížíte, ještě nějakou chvíli na něj budete muset počkat. Na trh by totiž měl dorazit až za tři roky. Už nyní se ale ví, že by se měl pyšnit dojezdem až 700 kilometrů. 

Elektromobily jsou budoucnost

Není ani pochyb či sporu o tom, že elektromobily jsou budoucnost. Přece jenom se stále více dbá na ekologičnost a na to, jak co nejméně zatěžovat životní prostředí a planetu jako takovou. A i když elektromobily nejsou tím úplně nejekologičtějším opatřením, jsou v porovnání s jinými auty na klasický spalovací motor daleko lepší alternativou. 

VW ID6

Toho si je vědoma i automobilka Volkswagen, která se rozhodla jít po cestě slibné budoucnosti. Rozhodla se pro rozšíření své elektrické rodiny, kterou doplní nikoliv sedan nebo kombi, jak se původně spekulovalo, ale rovnou Passat. Do rodiny ID modelů však zavítá až za tři roky, k dostání tedy bude až v roce 2023.

Všechno jde podle plánu

Automobilka Volkswagen se nyní řadí k podnikům, které dodrží to, co slíbí, a to s maximální přesností. Není tomu tak dávno, co se značka vozidel rozhodla jet podle plánu a zatím se jí to všechno daří. Začátkem roku se můžeme těšit na SUV ID 4, přesně jak řekla, příští rok bude také k dispozici i SUV-coupé ID.5. Pokud v tomto bude pokračovat, opravdu se roku 2023 dočkáme zmiňovaného Passata, který by měl nést označení ID.6

Jak by měla novinka z dílny automobilky Volkswagen vypadat?

I když je jasné, že se toho za tři roky ještě mnoho změní, alespoň co se podoby vozidla týče, nějaké informace se už dostaly na povrch. Podle nich by se měl nový Passat z dílny automobilky Volkswagen pyšnit stejně velkou karoserií, jako současné passaty, jenom by měla být srovnatelná s těmi, jaké mají třeba limuzíny Phaeton. 

VW-ID.6

Podle dosavadních informací by měl být vůz nabízen ve dvou provedeních. Jedno by se mělo pyšnit jedním motorem pro pohon zadních kol, druhé pak dvěma motory pro pohon všech kol. To se tedy týká modelu GTX, který je velmi výkonný a který bude moct zrychlit z nuly na sto za 5,6 vteřin. A to by byl slušný výkon!

O co se chce automobilka také pokusit, tak je rychlé nabíjení. Nabíjení by mělo mít výkon až 200kW, což znamená, že by se vůz mohl nabít už za pouhých deset minut na 230 kilometrů. A opět mluvíme o velice slušném výsledku, kterého chce automobilka dosáhnout.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..