Nejoblíbenější automobilky současnosti. Jaká auta si kupujeme nejraději?

Nejvíce prodávaná značka automobilů

Sto lidí, sto chutí – to platí i v případě výběru auta. Každý člověk má na svého čtyřkolého společníka trochu jiný názor a zcela jiné požadavky a je to tak v pořádku. Vždyť automobilových firem je na trhu víc než dost a každá se zavděčí jiné škále zákazníků. Pojďme se však na prodej automobilů podívat z komplexního hlediska a prozraďme si, jaké automobilky se řadí mezi nejoblíbenější či jaká vozidla konkrétně neunikají naší pozornosti. 

Vozy Hyundai se těší stále větší popularitě

Když se procházíte po ulici nebo projíždíte dálnicí, několikrát narazíte na modely automobilky Hyundai. Tato jihokorejská značka se těší stále větší oblíbenosti a nelze se tomu divit – ceny jsou přijatelné, vozy po designové stránce dokonalé, navíc jejich kvalita a životnost jsou na vysoké úrovni. Jinými slovy splňují vše, co rodina od vozidla čeká a vyžaduje. 

Společnost v současné době nenabízí pouze osobní vozy, ale také užitková auta nebo nákladní automobily, což se o ní příliš neví. Do jejího portfolia spadají kupříkladu modely, jako je Tuscon, Santa Fe nebo Sonata. Dřímá vám některý model ve vaší garáži? A jak jste s ním spokojeni?

Hyundai společnost
Hyundai společnost

Populární je i automobilka Stellantis

Říká vám něco automobilka Stellantis? Ne? A co třeba Alfa Romeo, Jeep nebo Peugeot? To už jsou známější značky, viďte. Jen málokdo ale ví, že zmiňované brandy spadají právě do automobilové společnosti Stellantis, která v žebříčku deseti nejoblíbenějších automobilek obsadila hezké osmé místo. 

Pozornost se na ni upnula v okamžiku, kdy se spojily dvě velké společnosti v jednu, čímž vznikl obrovský koncern zahrnující kvalitní i méně kvalitní značky. Zatím to ale vypadá, že společnými silami dotáhnou každý jeden brand k dokonalosti, což je skvělé zjištění.

Stellantis portfolio
Stellantis portfolio

BMW se dostává do popředí

Člověk by si řekl, že zájem bude růst hlavně o cenově přijatelné vozy, ale vypadá to, že lidé začínají preferovat kvalitu a nebojí se za ni zaplatit. I to může být vysvětlením toho, že značka BMW roste na žebříčku popularity. Nijak více ji nemusíme představovat, znak v kolečku se vybaví prakticky každému hned v okamžiku, kdy se název automobilky vyřkne.

Mimochodem, věděli jste, že BMW vyrábí vozy nejen pod svým jménem, ale také pod ni spadají značky jako Rolls-Royce? Ano, vozidla, která jsou synonymem luxusu, jsou součástí portfolia německé společnosti.

BMW Group
BMW Group

Společnost Daimler svými vozy zatajuje dech

Jaká automobilová společnost stojí ještě za zmínku? Firma Daimler, kterou opět nemusíte znát pod tímto názvem, respektive jen málokdo si vybaví, jaké značky má ve své dílně. Pod společnost spadají značky jako Mercedes-Benz nebo Smart.

Za poslední rok se roční tržby německé společnosti dostaly až na 174,6 miliard dolarů což je opravdu fenomenální výsledek, nemyslíte? Za ten vděčí nejen osobním vozidlům, ale také terénním modelům a nákladním verzím.

Mercedes-Benz portfolio
Mercedes-Benz portfolio

Toyota kraluje celému seznamu

Pomyslnou královnou celého žebříčku se nestává nikdo jiný než automobilka Toyota. I když se společnost Tesla také těší ze stále větší oblíbenosti, zatím Toyotu nepřekonala (ano, souboj je velice těsný). Toyota Motor Corporation totiž nabízí stále ještě cenově přijatelnější vozy, což je možná ten klíčový faktor, proč je tou nejoblíbenější firmou stojící za vozidly vysoké kvality. 

Mimochodem, věděli jste, že Toyota byla vůbec první japonskou nadnárodní společností, respektive nadnárodním výrobcem, který vybudoval dominantní podíl na americkém trhu? Svůj post vydobyla nejen díky osobním autům, svůj podíl na tom měly i vozy nákladní a minivany. Součástí portfolia jsou dále užitková auta a stále atraktivnější hybridní elektrické sedany, které stojí za zmínku samostatně. Sem spadá třeba Corolla nebo oblíbený Lexus.

Vozy Toyota
Vozy Toyota
5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..