Nejlepší kamera do auta. Pořiďte si společníka na cesty

Autokamera

Kamery do auta se stávají něčím zcela samozřejmým. Řidiči si totiž začínají uvědomovat, že k nehodě může dojít každým dnem. Přece jenom se po silničních komunikacích prohání celá spousta řidičů, z nichž někteří patří k těm méně zodpovědným.

V případě nehody je zapotřebí mít svědectví o tom, kdo vlastně udělal chybu. Nejen, že vás taková vychytávka může zbavit možné finanční pokuty, ale kromě jiného můžete s její pomocí odhalit jiného porušovatele silničních pravidel. 

Nejlepší kamery do auta monitorují celý prostor před i kolem auta. Mohou tak být důležitými důkazy určujícími viníka. Vyberte si proto i vy společníka na cesty, kterého posléze nainstalujte na čelní sklo. 

Autokamera na čelním skle

Na trhu je dnes několik typů kamer

Rozhodli jste se si pořídit společníka na cesty? Pak vás jistě překvapí širokost aktuálního výběru. Na trhu je dnes k dostání celá spousta kamer. Patří mezi ně klasická autokamera, která zabírá jenom jednu oblast, a to tu před automobilem. O něco propracovanější a kvalitnější je duální autokamera, která snímá nejen to, co je před kamerou, ale co je i za ní uvnitř vozidla. Třetím nabízeným společníkem je externí autokamera, která snímá vše, co se před vozidlem děje. Bývá většinou napojena na interní čili hlavní kameru ve vozidle.

Důležitá kritéria při výběru autokamery

Co hraje roli při výběru nejlepší autokamery do auta?

Počet kamer hraje při výběru roli

Rozhodně počet kamer. Klasické, standardní kamery mají většinou jenom jednu kameru čili jeden snímač. U duálních přístrojů se setkáte s dvěma kamerami, respektive snímači. 

S tím se pojí i velikost tohoto snímače. Pokud si vybíráte autokameru do auta, informujte se o tom, jak velký snímač je. Jedná se totiž o ukazatele kvality. Dostatečná velikost je zhruba ¼ palce. Pokud se vám podaří najít autokameru s větší velikostí snímače, jenom dobře. Obraz tak bude daleko jasnější a taky ostřejší. 

Ať je pozorovací úhel co největší

Stejně důležitý je i takzvaný pozorovací úhel. Obecně platí, že čím méně toho bude autokamera zabírat, tím toho uvidíte méně. Obvykle kamery zabírají jenom to, co se nachází před vámi, případně značky nebo chodník. Nejlepší kamera má však efekt takzvaného rybího oka čili umí zabírat daleko více věcí. 

širokoúhlá autokamera

Podporuje kamera paměťové karty?

Jinými slovy – jak velké je datové úložiště? Nejlepší autokamera do auta má sice interní paměť, ale stále to není věc zcela běžná. Daleko častější je, že kamery do auta podporují paměťové karty. Nejčastěji jsou ve formátu SD a minimální velikost by měla být 16 GB. Ovšem platí, že čím větší paměťová karta bude, tím lépe.

Jaké má kamera funkce?

Věděli jste, že autokamera do auta může mít i řadu užitečných funkcí? Kupříkladu se může pyšnit cyklickým nahráváním. Může se také automaticky zapnout, což je velmi užitečná funkce, dále může ukrývat G-senzor, který zaznamenává otřesy a nárazy. Může také detekovat jízdní pruhy nebo detekovat rychlostní radary.

Nejlepší autokamera funguje i v noci

Řada lidí se domnívá, že autokamery do auta nejsou potřebné. Jezdí totiž jenom v noci, přes den se do auta dostanou jenom málokdy.

Autokamera v šeru

Důvodem toho je třeba to, že mají hlavně noční směny ve svém zaměstnání. Jenže ty nejlepší kamery mají velice citlivý senzor a vysokou světelnost optiky, což znamená, že mohou nahrávat i v noci. Evidují dobře pouliční osvětlení a reagují na světlo vozidla, což jim napomáhá k tomu, aby nahrávaly kvalitní záběry i mimo obec za snížené viditelnosti. 

Abyste si pořídili opravdu skvělého a spolehlivého pomocníka do auta, projděte si názory těch, které už ho vlastní. Stačí zadat do internetového vyhledávání “nejlepší kamera do auta recenze”.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..