Lexus LX 600 – jak vypadá nová generace Lexus?

Lexus LX 600 zepředu

Stejně jako každý rok, i letošní nám přinesl řadu automobilových novinek. Jednou z nich je i jedinečný vůz Lexus LX 600, který je nástupcem dřívějších generací. A od posledních modelů se v mnohém liší. Kupříkladu je mnohem lehčí, také komfortnější a pyšní se výbavou, která koncové uživatele naprosto dostane do kolen. A co víc! Nabídka volitelné výbavy je tak pestrá, že každý kupující může nakonec domů odjet ve zcela jiném voze.

Elegán s offroadovou duší

Na první pohled člověku přijde novinka z dílny automobilky Lexus velice elegantní, luxusní záležitost. A ono to opravdu je jedinečný elegán, se kterým se budete s hlavou vztyčenou projíždět po silničních komunikacích. Když mu ale nahlédnete pod kapotu, zjistíte, že má duši naprostého tvrďáka. Pod kapotou se totiž ukrývá hotový offroad čili se s ním nemusíte být vyjet i tam, kam byste s elegánem na čtyřech kolech pravděpodobně nezamířili.

Lexus LX 600 je však vyšperkovaný nejen po této stránce, ale naprosto po všech stránkách. Možná i proto trvalo rovných čtrnáct let, než došlo k odhalení jedinečného modelu, po kterém se jistě co nevidět strhne poptávka.

Lexus LX 600 zepředu
Lexus LX 600 zepředu

Exteriér prošel vylepšením, ale nepatrným

Po vnější, vzhledové stránce byla vozidla Lexus vždycky vyšperkovaná k dokonalosti. Nová generace je proto odlišná jenom v detailech, ovšem i na detailech záleží. Od předcházejících modelů se liší například tím, že má nepatrné rámy oken a jiný tvar takzvaného C-sloupku.

Po detailnějším prohlédnutí přijdete také na nový světelný pád z LED diod, který zdobí záď automobilu. Jeho úkolem je propojit zadní svítilnu a auto tím pádem opticky trochu rozšířit. A i když se možná domníváte, že kvůli tomu vozidlo působí až příliš robustně, ve skutečnosti je automobilu dodán takový dynamický postoj.

Lexus LX 600 z pravé strany
Lexus LX 600 z pravé strany

Interiér je proměněn k nepoznání

I když po stránce exteriéru nedošlo k obrovským změnám, po interiérové stránce naopak ano. Dalo by se říct, že ty nejzásadnější změny na celém vozidle jsou právě uvnitř něj. Po usednutí za volant si ze všeho nejdříve všimnete hned dvou obrazovek místo jedné na středovém panelu. Zatímco první má úhlopříčku kolem 12,3 palce, druhá je o úhlopříčce rovnající se sedmi palcům.

První zmíněná obrazovka je určená hlavně pro navigaci, druhá pak slouží k ovládání klimatizace, případně umí hezky spolupracovat s druhou obrazovkou čili budete nadšení z jejich skvělého doplňování se.

Lexus LX 600 interiér
Lexus LX 600 interiér

Ultra Luxury konečně k dispozici

V souvislosti s interiérem stojí za zmínku také to, že vůbec po více jak pětadvaceti letech dosáhl model Lexus stupně výbavy označované Ultra Luxury. Jinými slovy už po otevření dveří uvnitř objevíte čtyřsedadlové uspořádání, kdy zadní křesla jsou na sebe naprosto nezávislá. Jejich poloha se dá regulovat, a to dokonce až od bezmála padesáti stupňů. Přední sedadlo u spolujezdce se dá také sklopit, čímž vznikne větší prostor pro nohy.

Součástí interiérové výbavy označované Ultra Luxury je také střešní ventilace, sluneční clony v oknech, které během léta zvýší komfort při jízdě, a také zábavní systém, kterému dominují obrazovky umístěné v opěradlech předních sedadel. Pokud s vámi jezdí děti, budou přesně z tohoto naprosto nadšení.

Lexus LX 600 zezadu
Lexus LX 600 zezadu

Až 415 koní

Takřka závěrem stojí za zmínku ještě znovu výbava ukrývající se pod kapotou. Jak již bylo řečeno, i když se na první pohled jedná o elegána, pod jeho „slupkou” je učiněný tvrďák! Společníky při jízdě vám bude dělat až 415 koní a tří a půl litrový šestiválec. Nový motor však naprosto skvěle spolupracuje s novou převodovkou čili se nemusíte obávat žádných problémů.

Lexus LX 600 motor
Lexus LX 600 motor

Kdy bude nový vůz k dostání?

I když se jedná o vozidlo vyrobené v tomto roce, k dostání bude pravděpodobně až příští rok. Vůbec první kusy vozidla by se měly prohánět na americkém trhu v první a druhé čtvrtině příštího roku, teprve poté zamíří se vší pravděpodobností i k nám.

Lexus LX 600 z levé strany
Lexus LX 600 z levé strany
5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..