Jaká byla nejprodávanější auta v ČR 2020? V seznamu je nejen oblíbená Octavia

Nejprodávanější auta v ČR

Loňský rok se ve světě automobilového průmyslu zrovna nenesl v pozitivním duchu. I když se výroba vozidel zastavila jen na chvíli, přesto došlo k velkým ztrátám a dírám, které bude nejedna firma látat ještě dlouho. Ani po stránce prodeje aut to nebylo zrovna růžové. Sice k nějakým prodejům došlo, ale v porovnání s předcházejícími roky lze říct, že se jednalo o historicky nejhorší období moderních motoristických dějin. Přesto si pojďme říct, po jakých vozidlech byla poptávka nejvyšší a která z nich se zařadila mezi nejprodávanější auta v ČR. 

Pokud bychom se nejdříve měli pozastavit nad konkrétními čísly, řekneme, že prodej osobních vozidel klesl o bezmála devatenáct procent na 202 971 vozů. Dokonce i nejprodávanější značka Škoda Auto zaznamenala výrazný pokles registrací, a to o třináct procent. Registrovalo se takřka pětasedmdesát tisíc automobilů. Ani další oblíbení značka aut jménem Hyundai na tom nebyla lépe. Prodej vozidel se meziročně snížil o sedmnáct procent. 

V kategorii “Miniauta” drží své prvenství Škoda Citigo

Nejprodávanější auto v ČR v kategorii “miniauta” se stal vůz Hyundai i10. Tedy automobilka by to ráda slyšela. Ve skutečnosti se však umístil na druhém místě. Na tomto výsledku má podíl především příchod nové generace vozidel. Pakliže by nedošlo k odhalení novinek, pravděpodobně by na druhém místě skončila Toyota Aygo. 

Škoda Citigo

Otázkou však stále zůstává, kdo drží prvenství v této kategorii mini vozidel? Je jím Škoda Citigo. Známá česká automobilka byla u nás i přes nešťastný rok oblíbená. Možná za to může kvalita jejích vozidel, možná dobrá dostupnost automobilových součástek.

Škodovka ovládla i kategorii malých vozidel

Výše zmíněné konstatování potvrzuje i vítěz kategorie “malá auta”. I ten totiž vyjel ze stáje mladoboleslavské automobilky. Nejprodávanějším malým autem byla Škoda Fabia, která se těšila z velkého úspěchu hlavně v posledním měsíci loňského roku. To překonala i Octavii, jež patří k těm nejoblíbenějším vozům, po nichž se vloni jen zaprášilo. 

Škoda Fabia

Z velkého úspěchu se raduje i automobilka Renault. Na loňské poměry byl hodně prodávaný model Clio. V tomto případě dokonce hovoříme o meziročním růstu rovnajícímu se bezmála patnácti procentům.

Tip: Nemáte zrovna finance na pořízení nového vozu? Může využít autopůjčovny v Praze a jeden z vozů Škoda si zapůjčit.

Z kompaktních aut vítězí Škoda Octavia

I když se to možná může jevit jako trapné, ale i třetí kategorie zaměřující se na prodej kompaktních vozidel ovládla mladoboleslavská automobilka. Škoda Octavia je stále dostatečně atraktivním lákadlem a i nadále se řadí mezi nejprodávanější auta v ČR. 

Škoda Octavia

Na druhém místě tohoto žebříčku se umístila stále ještě novinka na trhu Škoda Scala, třetí pozici obsadil vůz Hyundai a za ním je Volkswagen Golf. 

Škoda Superb jako nejprodávanější vůz střední třídy

Pokud bychom se měli zaměřit ryze na vozy střední třídy, opět musíme zmínit Škodovku. Její Škoda Superb je zkrátka dlouholetým lákadlem, čemuž se nemůžeme divit. Vozidlo je často označováno za limuzínu pro běžné smrtelníky, a to nejen díky vysokému komfortu, které vůz přináší. 

Škoda Superb

Na následujících pozicích tohoto žebříčku bychom však narazili na pestrou škálu vozidel. Své místo si zde drží Volkswagen Passat, dále BMW 3 nebo Ford Mondeo. 

Kategorii “Vozy vyšší střední třídy” si už Škodovka nepodmanila

Závěrem se konečně dočkáme jiného vítěze, respektive jiné automobilky sídlící na první příčce žebříčku “Nejprodávanější auto vyšší střední třídy”. Prvenství získal Mercedes-Benz E, který je následován vozem BMW 5 a Audi A6.

Mercedes-Benz E

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..