Jak ušetřit na pohonných hmotách

Tankování benzínu

Snažíte se doma ušetřit, protože vás koronavirová pandemie zasáhla víc, než jste předpokládali? Na rodinném rozpočtu je možné ušetřit mnohými způsoby, předně se může šetřit vodou i elektřinou. Pokud denně dojíždíte do práce nebo školy automobilem, oceníte i tipy, jak ušetřit na pohonných hmotách. Možností je totiž víc než dost.

CNG jako levnější alternativa běžných pohonných hmot

Předně se nabízí stlačený zemní plyn čili CNG. Mluvíme o alternativním palivu, které se v posledních měsících těší opravdu velké oblibě. Jeden kilogram stlačeného zemního plynu se prodává kolem pětadvaceti korun. I když se nezdá, že by se jednalo o extrémně výhodnější cenu, v praxi je to ekonomičtější řešení. 

Podle odborníků z praxe vyplývá, že je CNG v porovnání s benzínem až o jedenáct korun levnější, což se v dnešní době krize bezesporu hodí.

Dobře plánujte a svou trasu si načasujte

Není nic lepšího, než když usedáte za volant s tím, že máte vše řádně naplánované a načasované. Člověk si ani neuvědomuje, kolik se na pohonných hmotách ušetří, pokud svůj čas bude zmiňovanému plánování a načasování věnovat. Ostatně i to je důvod, proč velké společnosti nabízející svým zaměstnancům firemní vozy vybavené aplikacemi, které nejen optimalizují, ale také monitorují ujetou trasu.

Plánování trasy má ale navíc ještě jeden bonus, a to ten, že se vyhnete nepříjemným objížďkám, které by vás jinak mohly zaskočit a překvapit. Při plánování si totiž zkontrolujete, jestli se běžnou trasou dostanete na místo určení bezproblémově či nikoliv. Čili jak se říká, zabijete dvě mouchy jednou ranou

Není nad porovnávání

Při surfování na internetu se vám nabízí mnoho srovnávačů a porovnávačů. Takzvané online kalkulačky mohou poradit, jaké pojištění je pro vás výhodnější, jaký dodejce elektřiny je trefou do černého a kde se dá natankovat za nejnižší částku. A přesně tato vás bude zajímat, pokud hledáte další způsob, jak ušetřit na pohonných hmotách.

Při srovnávání se však nenechte ovlivnit tím, že je někde cena sympaticky nízká. To, že je částka chtěná za litr benzinu nebo nafty přijatelná, ještě neznamená, že se jedná o kvalitní pohonnou hmotu. Abyste se tedy nespálili a do svého vozidla nenatankovali nekvalitní palivo, jež bude stát za zadrhnutým či zcela zničeným motorem.

Tankovací stojan na benzín a naftu

Využívejte k placení za benzin aplikace

Žijeme v době moderních technologií, což je skutečnost, která nám velkou měrou hraje do karet. Mnohé z nich nám slibují výhodnější, levnější nakupování, a to i v případě nákupu pohonných hmot. Stáhněte si do svého chytrého mobilu aplikace, které nejen, že hlídají ceny benzínu a nafty, ale také vám slibují takzvaný cashback nebo alespoň menší slevu za každé dotankování. 

Říkáte si, že máte v mobilu už tak hodně aplikací? Podle statistik má ve svém telefonu každý člověk stažených průměrně třicet aplikací. Ta jedna vám mobil nijak nezpomalí, tím si můžete být jisti. Navíc keramické prasátko chránící či střežící váš rozpočet bude jásat.

Úsporné vozidlo pro úspornou budoucnost

Pokud uvažujete nad koupí zbrusu nového vozidla, pak svou pozornost zaměřte na úspornější alternativy. Ano, stejně jako si lze zakoupit domácí spotřebiče s ohledem na spotřebu, lze si také koupit i automobily, jež jsou z ekonomického hlediska fantastické. 

Spotřeba vozidla je snadno zjistitelný údaj čili pokud vám ho prodejce zatají, můžete si ho hravě najít na internetu. I když se musí brát pouze orientačně, platí, že je skvělým pomocníkem při výběru úsporného auta.

Tankování benzínu
Tankování benzínu

Jezděte zodpovědně a s ohledem na spotřebu

To, kolik projezdíte a zdali budete tankovat při každé cestě do práce můžete ovlivnit i vy sami, a to tím, že budete jezdit zodpovědně a uzpůsobíte svou jízdu. Každý zkušený řidič ví, že lze jezdit takzvané efektivně, což si však neuvědomují začátečníci. A to je velká škoda. Pokud totiž budete jezdit agresivně a prošlápnutý plyn bude to, co vás bude vystihovat, na nějakou úsporu za pohonné hmoty můžete zapomenout. 

Když však budete jezdit plynule a podle předpisů, najednou útrata za pohonné hmoty nebude tak do nebe volající.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..