Jak ochránit auto před zimou a mrazem

Auto v zimě

Zimní měsíce mohou být pro vaše vozidlo velmi drsné, ale je tu spousta věcí, které můžete udělat pro ochranu vašeho vozu před vnějšími vlivy. Pokud vás štve neustálé škrábání skel, postupujte podle následujících kroků, abyste ho ochránili před mrazem.

Ochrana auta v zimě

Pokud máte garáž nebo přístřešek na vozidlo, pak dává smysl, abyste tady pro auto udělali prostor a v zimních měsících zde auto parkovali. Může to být trochu náročné, pokud v garáži skladujete spoustu jiných věcí, ale může vám to následně ušetřit hodně drahocenného času ráno, což znamená, že můžete mít pár dalších minut v posteli k dobru.

Nejenže zamezí namrznutí čelního skla, ale teplota auta zůstane vyšší, což znamená, že se vyhnete problémům se startováním. To je zvláště důležité, pokud je vaši pohonou jednotkou nafta, která je na nižší teploty náchylnější.

zasněžené auto

Použití správného motorového oleje

Změna oleje jiné viskozity může být mimořádně přínosná v zimních měsících, protože hustší oleje mohou tuhnout, což může vážně poškodí váš motor. Při vybírání oleje zkontrolujte, zda manuál výrobce zda je vhodný pro váš vůz a poté jej přizpůsobte správnému hodnocení „W“ pro vaše potřeby.

U multifunkčních olejů znamená „W“ „zima“ a čím nižší je počet, tím lepší je v zimních měsících. Například 0W, 5W a 10W budou tekoucí dokonce i při nízkých teplotách, zatímco hodnocení „W“ nad 10 může mít negativní dopad na váš motor.

kontrola oleje v automobilu

Krytí automobilu

Pokud nemáte garáž, pak dalším nejlepším řešením je zakoupit izolační kryt automobilu. Izolační plachtu jednoduše natáhneme přes vozidlo, což zabrání přílišnému klesání teploty auta a zamrzání skel. Jedná se o skvělou a levnou náhražku garáže. Je poměrně pracné přikrývat automobil každou noc plachtou, ale tuto minimální péči by jsme měli autu dopřát.

Prevence před zamrznutím dveří a zámků

Rozleštit alkohol nebo WD40 lze použít k prevenci zamrznutí kliky a zámků. Můžete to provést postřikem WD40 do samotného zámku nebo na klíč, který by měl být vložen přímo do zámku.

Pro ochranu dveří proti zamrznutí použijte WD40 nebo silikonové stříkací maziva přímo na gumové těsnění na vašich dveřích. To pomůže zastavit přímé spojení vody společně s kovem a následné dobývání do auta.

staré auto v zimě

Kontrola mechanikem před zimou

Jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit, že vaše auto bude správně připraveno na zimu je svěřit jej profesionálnímu mechanikovi, který zajistí kompletní zimní kontrolu. Tím si budete jistí, že vše ve vašem vozidle je tak, jak by mělo být. Použití správného typu oleje, brzdové kapaliny a kapaliny řízení, abyste dosáhli požadovaného výkonu na silnicích.

3/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..