Jak na skladování pneumatik přes zimu?

sklad pneumatik

Když nastane čas výměny letních pneumatik za zimní, majitele aut čeká návštěva pneuservisu. Jakmile vyjedete na silnici se zimními pneumatikami, jednu starost máte z krku. Ale co s těmi letními? Rozhodně je nelze jen tak někam hodit do kouta. Aby se v pořádku dočkaly nejen příští sezóny, musí být skladovány správně. Kam tedy s nimi a je třeba je nějak ošetřit?

Pneumatiky by měly být před uložením očištěny

Během běžného používání se na pneumatikách hromadí špína ze silničního provozu včetně drobných kamínků a jiných nečistot. To všechno může způsobit jejich poškození, pokud nečistoty zůstanou na pneumatikách příliš dlouho. Před zimním uskladněním je proto vždy pečlivě umyjte a vysušte.

skladování pneumatik

Vlhké prostředí je nevhodné

Co se týče místa pro uskladnění pneumatik, mělo by splňovat několik základních pravidel. Rozhodně by zde mělo být sucho a chladno, ale žádný mráz. Také dejte pozor na to, aby pneumatiky nepřišly do kontaktu s nějakým olejem nebo chemikáliemi. Nemělo by na ně ani svítit slunce. Ideální je proto například suchý sklep nebo garáž. Nemáte-li vlastní prostory, můžete vyzkoušet sklad pronajmout.

Jaká poloha je pro pneumatiky nejlepší?

Záleží na tom, zda máte pneumatiky na discích nebo ne. Pokud jsou holé, pak je pro ně ideální vertikální poloha. Pokud na ně máte stojan, pak je to to nejlepší, co pro ně můžete udělat. Pneumatiky na discích by naopak měly být položené naležato a na sobě nebo jako v předchozím případě zavěšené na tyči. Jednou za čas je dobré s nimi pootočit, aby nebyla zatěžována stále jen jedna strana.

O pneumatiky se postará i autoservis

Pokud přes zimu nemůžete svým letním pneumatikám zajistit kvalitní prostředí, můžete je nechat uskladnit profesionálně. Tuto službu totiž nabízejí některé autoservisy a pneuservisy, samozřejmě za poplatek. Autoservisy pneumatiky rovněž očistí a ošetří tak, aby byly dokonale připravené na další sezónu. Správné skladování prodlužuje životnost pneumatik a vás tak chrání před zbytečnými náklady navíc.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..