Deflektory na okna i na kapotu jsou chytrým řešením pro váš automobil

Auto před garáží

Autem jezdíme dnes a denně, a tak není důvod si nesnažit jeho používání co nejvíce zpříjemnit. Při denním užívání vozu často zjistíme, že výrobci však nemysleli na některé detaily. V některých případech se jednalo v minulosti o standard, který dnes už ve výbavách často nenajdete. Pojďme se podívat zejména na používání reflektorů, které dokáží zlepšit život vám i vašemu autu.

Komfortnější větrání

Možnost vyvětrat v autě je samozřejmě důležitá. Zejména za deště nebo při sněžení je to však docela problém, protože přes pootevřené okno okamžitě vše proniká do interiéru. Přitom i v takových podmínkách se hodí někdy okno otevřít, abychom snížili zamlžování skel. Zde nám tak mohou pomoci deflektory oken, které vás ochrání před projevy počasí, ale také dokáží usměrnit proudění vzduchu. Zrovna tento prvek je z těch, které kdysi byly vcelku běžné a nutno říci, že užitečné. Díky deflektorům:

  • Vzduch nebude foukat přímo do tváře
  • Lze mírně otevřít okno i za deště nebo při sněžení

Pro výrobu těchto deflektorů se používá bezpečnostní plastová hmota, která má zároveň sníženou propustnost UV záření. Je to zejména díky kouřové barvě, ve kterých jsou deflektory zpravidla vyrobeny. Právě díky tomu mohou fungovat zboku i jako sluneční clona.

Deflektory na okna
Deflektory na okna

Proti kamínkům i hmyzu

Nejsou to ale pouze deflektory, které chrání samotného řidiče. Existují také takové, které pomohou ochránit lak vašeho vozu. Jedná se o deflektor přední kapoty, který dokáže efektivně zamezit poškozování laku kamínky a jeho znečištění od hmyzu. Tyto deflektory upravují proudění vzduchu tak, aby odváděly nečistoty směrem od povrchu kapoty, a ta tak není tolik vystavena takovému opotřebení. Samotný díl deflektoru je vyroben z velmi odolného plastu, který se jen tak rychle neopotřebuje. Kromě toho dokáží tyto prvky zlepšit vzhled vašeho auta.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..