Kia Stonic – malá, ale šikovná

svižný crossover kia stonic

Sháníte vůz za rozumné peníze, jenž však bude nabízet skvělé jízdní vlastnosti, komfort a atraktivní vzhled? Tak přesně pro vás tu je Kia Stonic. Ta je autem balancujícím na hranici mezi malým SUV a crossoverem, samotná Kia ji řadí do druhé zmiňované kategorie.  

Vozidla s karoserií crossover se vyznačující tím, že jsou směsicí dvou rozličných tříd automobilového světa, přičemž jsou určeny většinou do městského prostředí či do lehkého terénu. V případě Kii Stonic se jedná o propojení sebevědomím oplývajícího SUV a sportovně-futuristického vzhledu kompaktního městského vozidla.  

Jedním z mnoha lákadel tohoto vozidla je zážitek z jízdy, jenž vám je schopno naservírovat. Při řízení tohoto automobilu bude mít pocit, že jste pány auta, a to bude reagovat na každý sebemenší pohyb volantu, což vám dá možnost okusit dynamickou jízdu. Zároveň však Kia Stonic dokáže nabídnout i klidnou a stabilní jízdu, záleží tedy jen na vašich momentálních preferencích stylu jízdy.  

Prvky SUV jsou u Kii Stonic nepřehlédnutelné, neboť ta převzala několik vlastností, které jsou typické pro SUV a bravurně si je osvojila. Patří mezi ně komfort, jenž je nabízen řidiči při dlouhých a náročných cestách či například prostornost interiéru a zavazadlového prostoru, která je u tohoto vozu v případě sklopení zadních sedaček vskutku impozantní. 

kia stonic crossover

Cenově nejvýhodnější crossover od Kii 

I přes to, že výkon není u tohoto vozu stěžejní, tak nejsilnější nabízený motor – 1.0 T-GDI s výkonem 88 kW / 118 k dokáže Kiu Stonic rozjet až na maximální rychlost 184 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlit za o něco málo více než 10 sekund. Co Sonic ztrácí v oblasti výkonu se snaží zodpovědně dohnat spotřebou, neboť ta činí slušných a pro peněženku příznivých 4,5 – 6,0 l/100 km.

Kia Stonic je moderním autem, a proto v jejím vybavení nesmí chybět vyspělé technologické systémy, jež se starají o bezpečnost a jízdní komfort. Konkrétně může být tento crossover opatřen, na základě zvolené výbavy, například asistentem pro odvrácení kolize s překážkou vpředu AEB (Autonomous Emergency Breaking) či asistentem pro sledování slepého úhlu BSD.  

Co se týče ceny, tak Kia Stonic je nejlevnějším crossoverem od této světoznámé jihokorejské firmy. Celkem si zákazník může vybírat ze 3 variant tohoto modelu – ComfortExclusive a Premium. Přičemž cena verze Comfort startuje již na 344 980 Kč, což vzhledem k nabízeným vlastnostem je částka velice adekvátní.  

V případě verze Premium, která nabízí automatickou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla a volant, polokožené čalounění sedadel a bezklíčkový vstup – Smart Key, si bude muset případný zájemce sáhnout do kapsy pro minimálně 439 980 Kč.  

Opomenout bychom neměli ani skutečnost, že Kia nabízí ke všem svým vozům, Stonic nevyjímaje, 7 letou záruku.  

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..